Akcesoria do kąpieli

wanienka dla dziecka

Wanienka dla dziecka to dopiero początek. Zdecydowaliśmy już, po przemyśleniu wszystkich „za” i „przeciw”, że będzie to wanienka ceramiczna lub plastikowa z podpórkami albo wanienka ze stojakiem. Wybór wanienki już za nami, ale to nie koniec zakupów stanowiących kąpielową wyprawkę niemowlęcia.

Kosmetyki do kąpieli

Zdania rodziców, lekarzy i kosmetologów są podzielone, co do kwestii kosmetyków. Jedni radzą kąpać noworodka tylko i wyłącznie w wodzie, inni używać emolientów od pierwszego dnia życia, a jeszcze inni twierdzą, ze jeśli dziecko nie jest alergikiem, nie zaszkodzi mu zwykły płyn do kąpieli przeznaczony dla niemowląt. Wyboru musimy dokonać sami, na pewno jednak warto zdobyć wiedzę na ten temat jeszcze przed przyjściem na świat naszego potomka.

Akcesoria do kąpieli

Na pewno poza wanienką dla dziecka, przydatny okaże się termometr do kąpieli, który pozwoli w prosty sposób ocenić temperaturę wody – dzięki niemu można się upewnić, że kąpiel dla dziecka ma temperaturę idealną, czyli 37 stopni Celsjusza. Przydatne do kąpieli są również specjalne hipoalergiczne gąbeczki do mycia delikatnej skóry dziecka, które nie powodują podrażnień ani nie uczulają.
A po kąpieli ręcznik z kapturkiem i kąpielowa czapeczka. Ręcznik musi być odpowiednio duży, żeby możliwe było okrycie nim całego dziecka. Powinien też być odpowiednio miękki i wykonany z materiału, który doskonale wchłania wodę. Po kąpieli i wytarciu maluszka, dobrze jest uzupełnić jego strój o czapeczkę, przewody słuchowe dziecka do 1 roku życia są niezwykle podatne na zapalenia, dlatego zwłaszcza w przypadku noworodków i młodszych niemowląt założenie czapeczki wykonanej z grubej, miękkiej bawełny ekologicznej jest zalecane przez lekarzy.