Bawełniana pościel do łóżeczka dziecięcego

pościel do łóżeczka dziecięcego

Młodzi rodzice pragną by ich maluch miał zapewniony zdrowy i komfortowy sen. Kiedy przychodzi do wyboru pościeli do łóżeczka dziecięcego, zaczyna się trudność, polegająca na tym, że nie łatwo zdecydować się na konkretny rodzaj tkaniny, skoro na rynku istnieje tak ogromny wybór. Co można na przykład powiedzieć o pościeli bawełnianej?

Niezastąpione tworzywo, używane od lat

pościel do łóżeczka dziecięcego Bawełniana pościel do łóżeczka dziecięcego jest rekomendowana zarówno przez matki, jak i przez specjalistów. Wszystko to dzięki jej walorom praktycznym, jak również wygodzie, jaką stwarza maluchowi. Przede wszystkim jej zaletą jest naturalność. Pośród tkanin bawełnianych, wyróżnia się:

-adamaszek

– perkal

– dżersej

– batyst

– satynę bawełnianą

Poszczególne rodzaje bawełny różnią się od siebie na przykład grubością oraz wrażeniami dotykowymi, więc kupując taką pościel do łóżeczka dziecka, należy się kierować cechami charakterystycznymi danego materiału.

Zalety bawełny

Przede wszystkim jest to tworzywo, które jest delikatne dla skóry dziecka, dobrze przewodzi ciepło, ale także wchłania wilgoć i ją odprowadza. Nie powoduje uczuleń i podrażnień. Jest wytrzymała, więc pościel można często prać, bez obawy o jej zniszczenie. Szybko schnie. Wszystkie walory tego tworzywa sprawiają, że doskonale nadaje się ono do tworzenia pościeli dziecięcych, a także otulaczy czy prześcieradełek, które są wykorzystywane w wózku czy łóżeczku.