Co powinien mieć przedszkolak w domu?

kredki Bambino

Czas, kiedy dziecko idzie do przedszkola jest emocjonującą chwilą, zarówno dla malucha, jak i rodziców. Pociecha robi pierwszy krok w stronę wykształcenia i wdraża się w nauczanie szkolne. Co powinni zakupić rodzice, kiedy dziecko idzie do przedszkola?

Pierwsze zadania!

W przedszkolu dziecko nauczy się pierwszych obowiązków. Będą to krótkie wierszyki do nauczenia na pamięć, obrazki do namalowania lub prace domowe w formie szlaczków. Choć nie będzie ich wiele, warto zaopatrzyć biurko przedszkolaka w odpowiednie przybory.

Jakie przybory powinien mieć przedszkolak w swoim biurku?

1. Ołówek – najlepiej niełamliwy, dość gruby, by dziecko mogło łatwo trzymać go w dłoni.

2. Gumka – dzieci w przedszkolu mają tendencję do zbyt mocnego przyciskania ołówka do kartki, dlatego gumka powinna być naprawdę dobrze zmazująca.

3. Temperówka – najlepiej z możliwością ostrzenia różnej grubości ołówków i kredek.

4. Kredki – idealne będą popularne kredki Bambino (np. takie https://szkolnezakupy.pl/Artykuly-szkolne/Wyposazenie-ucznia/kredki/kredki-bambino) , gdyż nie łamią się, mają bardzo ładne, żywe kolory i wygodnie trzyma się je w małych rączkach.

5. Flamastry – dzieci często sięgają po flamastry, ze względu na łatwość nakładania koloru na kartkę.

6. Pędzelki i farby – warto mieć je na wypadek malowania obrazków, robienia stempelków itd.

Każdy sklep online z przyborami szkolnymi oferuje powyższe, przeznaczone dla przedszkolaków przybory, dlatego ich zakup nie będzie stanowił problemu.