Czy warto kupić dostawne łóżeczko dla niemowlaka?

łóżeczko niemowlęce

Rodzice oczekując na pojawienie się w domu małego człowieka, zwykle bardzo pieczołowicie kompletują wszystkie elementy wyprawki. Zakup wielu z nich często wiąże się z dylematami. Nie inaczej jest przy wyborze łóżeczka dla niemowląt. Wątpliwości budzi między to, jaki model wybrać, by był bezpieczny i komfortowy dla malucha, a jednocześnie wygodny dla rodziców. Coraz bardziej popularne stają się dostawne łóżeczka da niemowląt. A jakie są ich wady i zalety?

Dostawne łóżeczko dla niemowlaka- czyli jakie?

Dostawne łóżeczka dla niemowląt uznawane są prze wielu rodziców za bardzo praktyczne. Zapewniają dziecku wygodę podczas snu, a jednocześnie ułatwiają czuwanie przy maluszku o każdej porze dnia i nocy. Dzięki demontowanej ściance można przysunąć mebel do łóżka rodziców i bezpiecznie połączyć je ze sobą, na co pozwala regulowana wysokość.

Zalety łóżeczek dostawnych

Łóżeczka dostawne to przede wszystkim wygoda dla mam.. Bliskość dziecka pozwala dużo szybciej zareagować się na jego potrzeby. Mama, która karmi piersią wystarczy, że przesunie maleństwo nieco bliżej siebie i już będzie mogła je nakarmić.

Ponadto taka bliskość z maluszkiem jest korzystna dla jego rozwoju, a rodzicom pozwala poczuć się bezpieczniej. Dziecko czując obecność mamy zwykle śpi dużo spokojniej. Taka opcja ma te same zalety dla rozwoju dziecka, co spanie z nim w jednym łóżku, ale pozbawiona jest niebezpieczeństw z tym związanych.

Wady łóżeczek dostawnych

Dostawne łóżeczko dla niemowlaka ma jedną podstawową wadę, jest nią cena. Zwykle taki mebel jest sporo droższy od tradycyjnych rozwiązań i do tego mniejszy, a co za tym idzie dużo szybciej będzie trzeba kupić kolejne łóżeczko.