Figurki fanowskie

Popkultura jest obecna w życiu ludzi na całym świecie. Jej miłośników jest coraz więcej a wraz z ułatwionym dostępem do różnego rodzaju jej produktów, wzrasta również zapotrzebowanie na gadżety związane z daną serią. Jednym z najpopularniejszych produktów kupowanych podczas zlotów fanowskich na stoiskach przeróżnych sklepów gadżeciarskich są figurki. Warto więc poznać firmy, które oferują swoje produkty.

Figurki realistyczne

To pierwszy rodzaj występujący w sklepach i na stoiskach. Figurki produkowane w sposób realistyczny mają w możliwie jak największym stopniu odwzorować głównego bohatera. Firmom zajmującym się produkowaniem tego rodzaju asortymentu zależy często na stworzeniu gotowego produktu. Zdarza się jednak, iż figurka przeznaczona do zakupu ma dopiero zostać pomalowana przez klienta. Jest to ciekawa alternatywa. Większość firm oferuje jednak gotowe figurki ruchome lub nieruchome, wykonane z wysokiej jakości materiałów. Marki znane z produkcji tego typu gadżetów to między innymi Hasbro, Diamond Select czy Bandai.

Figurki karykaturalne

Istnieją również producenci proponujący klientom inny rodzaj asortymentu. Jednym z nich jest firma Funko, która w serii Pop! Produkuje urokliwe, niewielkich rozmiarów figurki (około 10 cm) z wizerunkami ulubionych postaci z wielkimi głowami i oczami. W ich kolekcji można znaleźć między innymi Mandalorian Funko Pop, Geralt Funko Pop czy postaci znane z komiksów Marvela. Stanowią interesującą alternatywę, ponadto dostępne są za niewielką cenę (60 – 80 zł).