Jak wybrać kocyk niemowlęcy

kocyk La Millou

Bogaty wybór kolorów, wzorów i rozmiarów kocyków dla niemowląt może przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Mogą służyć jako lekka kołderka lub otulać podróżujące w wózku dziecko, w czasie jesiennych spacerów. Na co warto zwrócić szczególną uwagę, kupując kocyk niemowlęcy?

Pora roku

W zależności od pory roku, w której urodzi się dziecko, potrzebny będzie określonego typu kocyk dla niemowląt. Dlatego też zimą doskonale sprawdzą się grubsze, pluszowe kocyki, zaś latem wystarczą lekkie muśliny.

Dobór rozmiaru

Najpopularniejsze rozmiary kocyków niemowlęcych to 60 x 75 cm lub 75 x 100 cm (np. takie http://blog.bobomio.pl/aktualnosci/jaki-rozmiar-kocyka-dla-noworodka). Warto jednak pamiętać, że najmniejsze rozmiary nie posłużą dziecku zbyt długo, dlatego nie należy przesadzać z ich ilością. Praktycznym rozwiązaniem mogą się zaś okazać kocyki dziecięce w bardziej praktycznych rozmiarach, np. 120 x 150 cm, które będą towarzyszyły dziecku przez kilka najbliższych lat.

Materiał i wzór

Materiał, z którego wykonano dziecięce tekstylia to kwestia kluczowa. Odpowiednio dobrany, zapewni nie tylko przyjemne ciepło, ale przede wszystkim- bezpieczeństwo podczas bezpośredniego kontaktu ze skórą dziecka. Przy kocykach dla niemowląt doskonale sprawdzają się surowce takie jak welur, bawełna, wełna czy bambus.

Wybór wzoru kocyka powinien być podyktowany kolorystyką wyprawki dziecka oraz motywem przewodnim jego pokoju. Największą popularnością cieszą się uniwersalne, ciepłe kolory, połączone z oszczędnym wzornictwem.