Rowerek dla malucha i starszaka

rowery dla dziecka

Dla dzieci rowerki są tym czym woda dla kwiatów – wraz z nimi dziecko może swobodnie eksplorować świat, czy też prawidłowo się rozwijać. Utrzymanie równowagi jak i zadbanie o rozwój motoryki idą ze sobą w parze, a wiatr we włosach staje się przyjemną częścią dnia.

W doskonałej opcji

Nowe rowerki ze sklepu online proponowane są w najróżniejszych kategoriach:
– rowerki biegowe,
– rowerki trójkołowe,
– rowery tradycyjne z pedałami.
Każdy wariant jest szczegółowo opisany, wobec czego znajdziemy tutaj także rozmaite opcje:
– rodzaje ramy,
– regulacje kierownicy i siodełka,
– obecność hamulców z przodu i z tyłu,
– rodzaj opon,
– dodatkowe akcesoria: daszek, pałąki, kijek do trzymania z tyłu, kółka boczne.

Na miarę potrzeb

Każde dziecko jest inne, toteż rowerki dla dzieci muszą być dostosowane do konkretnych potrzeb. Dlatego też warto wziąć pod uwagę wszelkie aspekty: wagę, wzrost, wiek, jak i umiejętności. Maluchy bardzo szybko przyzwyczajają się do siedzenia na trójkołowcu, następnie szaleją na biegówce, gdzie świetnie utrzymują równowagę, a nauka jazdy na rowerze z pedałami jest ekspresowa. Maluchy uwielbiają ruch, więc dopasowany rowerek dla dziewczynki pozwoli na komfort przejażdżek na różnym terenie, w czasie rozmaitej pogody. Niezbędny kask i ochraniacze muszą być dodatkiem, który zabezpieczy przed urazami, i zapewni optymalne bezpieczeństwo.