Auta na akumulator dla dzieci – jak wybrać?

Z wyborem auta na akumulator jest trochę tak, jak w przypadku zakupu auta tradycyjnego. Chociaż to pierwsze jest tylko zabawką, chciałoby się je kupić jak najtaniej, a przy tym otrzymać oczywiście jak najlepiej wyposażoną wersję. Wiadomo, że z takim autem nie pojedzie się przecież na stację diagnostyczną celem sprawdzenia, jak więc wybrać tak, by nie żałować swojego zakupu?

Rozpoznanie rynku

auto na akumulatorW pierwszym kroku, warto rozejrzeć się w ofertach aut na akumulator, dostępnych na rynku, porównać ceny i wyposażenie (bo to może różnić się naprawdę znacznie). Najtańsze będą oczywiście te wyposażone słabiej. Te zaś z wyposażone lepiej kosztują już niestety nieco więcej. W czym więc tkwi różnica? W zamontowanych dodatkach typu – klaksony, przyciski uruchamiające wesołe melodyjki, atrapy nawigacji czy nawet wejścia na mp3. Nie wszystkie auta mają też otwierane drzwi, bagażniki, gumowane opony albo np. chromowane dodatki. Diabeł więc tkwi w szczegółach chciałoby się rzec. Oczywiście, przy ograniczonych możliwościach finansowych nie należy się tym zbytnio przejmować, bo dziecko doceni pojazd nawet nieco z mniejszą ilością wbudowanych „bajerów”.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Przy wyborze samochodu dla dziecka, warto kierować się nie tylko jego wyglądem i wyposażeniem ale przed wszystkim bezpieczeństwem. Auta na akumulator nie rozwijają co prawda zawrotnych prędkości (2-6 km/h), potrafią się jednak rozpędzić na tyle, że pod żadnym pozorem dziecko nie powinno w nich pozostawać bez opieki. Poza tym, przy zakupie takiego auta (jak w przypadku zresztą wszelkich zabawek czy sprzętów elektronicznych), warto zadbać o sprawdzenie, czy dany pojazd posiada europejski certyfikat bezpieczeństwa CE. Trzeba również sprawdzić czy przy siedzeniu zamontowane zostały pasy bezpieczeństwa, którymi każdy maluch w trakcie użytkowania zabawki powinien zostać przypięty.

Rekomendowane artykuły