Butelki do karmienia

Pojawienie się dziecka w rodzinie jest nie lada wyzwaniem. Nowe obowiązki, stres związany z opieką nad małym, kruchym i bezbronnym dzieckiem, wyrzuty sumienia i powtarzające się dylematy a do tego ciągłe niewyspanie. Największym problemem dla rodziców stanowi karmienie niemowlaczka.

Karmiąc naturalnie z piersi na tak zwane żądanie, ma się pewność, że dziecko zje tyle ile potrzebuje – nie za dużo, nie za mało, można rzec w sam raz. Przy karmieniu z butelki do karmienia mlekiem modyfikowanym należy kontrolować ilość spożywanych przez dziecko pokarmów. Kontrola jest konieczna, by nie przekarmić dziecka lub by nie spowodować u dziecka niedożywienia. Zatem ile pokarmu z butelki do karmienia powinno dziecko spożywać?

Ilość spożywanych porcji mleka z butelki do karmienia musi być dostosowana do wieku dziecka. W pierwszym miesiącu życia dziecka, maluszek powinien spożywać pokarm 7 razy dziennie w porcjach po 90-110 ml. Gdy dziecko ukończy pierwszy miesiąc życia powinno spożywać 6 porcji mleka w dawkach 113-130 ml. W trzecim miesiącu dziecko spożywać powinno 6 porcji po 130 ml. W czwartym miesiącu dziecko spożywać powinno 6 porcji po 150 ml mleczka. Gdy dziecko wejdzie w 5-6 miesiąc swojego życia powinno spożywać 4 porcje mleczka po 180 ml. Poza mlekiem dziecku w wieku 5-6 miesięcy powinno podawać się nowe posiłki inne niż mleko. Posiłki, o których mowa to zupki, kaszki, owoce, gotowane warzywka.

Rekomendowane artykuły