Gdy szaruga za oknem, a słońce nie mruga

 

eksperymenty dla dzieci

Deszczowe dni to najgorsi wrogowie młodych mam. Brak słońca, spadające co rusz krople deszczu oraz wiejący zewsząd wiatr- zdecydowanie nie zachęcają do aktywności na świeżym powietrzu.

Kolorowanka, bajka a może tablet?
Coraz częściej młode mamy idą na tzw. łatwiznę. Ich dzieci zajmowane są poprzez elektronikę, czego efektem są obniżone umiejętności życia w społeczeństwie. Brak kontaktu z drugim człowiekiem (szczególnie z rówieśnikiem) powoduje ponadto zmniejszenie zasobu słownictwa oraz wpływa na umiejętność pracy w grupie.

Zgodnie z najnowszymi zaleceniami psychologów, dzieci do 3-4 roku życia nie powinny w żadnym przypadku mieć kontaktu z sprzętem elektronicznym w postaci tabletu, czy telefonu komórkowego. Rzucane przez ekran białe światło jest szkodliwe nie tylko dla rozwijającego się narządu wzroku, ale również dla mózgowia.

Mamo, pobudź moją wyobraźnię
Codzienne spędzanie czasu z dzieckiem nie musi być jednak wcale nudne. Wystarczy kilka przedmiotów, by dziecięcy pokój przemieniony został w niezwykłe laboratorium chemiczne oraz fizyczne. Przykładowe eksperymenty dla dzieci znaleźć można nie tylko w Internecie, ale również w książkach z zakresu DIY.

Przedstawione w tego typu pozycjach przykładowe doświadczenia są łatwe do wykonania, dlatego też poradzi sobie z nimi każda mama. Do najczęściej polecanych dla dzieci eksperymentów, należą m.in. stworzenie cieczy nienewtonowskiej, upozorowanie wybuchu wulkanu *(np. w butelce z coca-colą), czy wytworzenie kolorowego śniegu.

Rekomendowane artykuły