Jak wybrać najlepszy kojec dla dziecka?

Dzieci już od najmłodszych lat są oczkami w głowie rodziców. Większość z nich wyszukuje dla nich najlepsze zabawki i akcesoria. Na rynku znajduje się wiele firm oferujących tego typu produkty. Bardzo ważnym elementem dla najmłodszych jest wygodny i użyteczny kojec. Bezpieczeństwo i wygoda jest najważniejsza podczas wyboru. Nie warto więc dokonywać wyboru na hop siup. Zdecydowanie lepiej dokonać solidnego przeglądu i wiedzieć, na co szczególnie zwrócić uwagę podczas zakupu.

Najważniejsze aspekty
Kojec musi być przede wszystkim bezpieczny. Stelaż powinien być wykonany solidnie. Dla mniejszych dzieci nie warto kupować modeli z otwieranymi bokami. Większe mogą mieć możliwość samodzielnego wychodzenia. W każdym przypadku jednak nie można dopuścić do sytuacji, w których dziecko może wypaść z kojca lub go przesunąć. Właśnie dlatego produkt powinien mieć solidne, antypoślizgowe kółka, które zapobiegną takiej sytuacji. Kojec musi być wygodny i zapewniać komfortowy sen.

Tym samym podczas wyboru należy zwrócić uwagę na materac i budowę bocznych ścian. Ten pierwszy aspekt bezpośrednio wpływa na zdrowie i prawidłowy rozwój dziecka. Pianka musi wyróżniać się odpowiednią twardością i być wytrzymała na powstawanie wgnieceń. Ściany boczne powinny z kolei przepuszczać powietrze. Najlepsze będą więc te wykonane albo z drewnianych belek, albo z wytrzymałej siateczki, która zapewni odpowiednią wentylację.

Rekomendowane artykuły