Pierwszy rower – pojazd na trzech kołach

Chcąc zaszczepić w dziecku jakąkolwiek pasję, należy to robić od najwcześniejszych lat jego życia. Co więcej, dziecko o wiele chętniej wykaże na przykład aktywność do sportu, jeżeli będzie widziało, że rodzice również wolą ruch na świeżym powietrzu niż długie godziny spędzone na kanapie z pilotem w ręku. Pierwszym pojazdem, jaki warto sprawić maluchowi jest rowerek trójkołowy.

Dlaczego akurat trzy koła?

Taka konstrukcja roweru zapewnia bezpieczeństwo maluchowi. Punkty podparcia rowerka rozmieszczone w trzech miejscach sprawiają, że jest on bardzo stabilny, dzięki czemu dziecko może uniknąć wielu wywrotek. Jednocześnie, trzy koła umożliwiają pełną sterowność pojazdu – taki rowerek jest w pełni skrętny oraz łatwy w prowadzeniu. Bezpieczeństwo malucha można zwiększyć zapinając go specjalnymi pasami.

Jakie cechy powinien mieć rowerek dla małego dziecka?

Przede wszystkim taki rowerek powinien być lekki. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że cięższy rowerek może okazać się zbyt trudny w prowadzeniu. Poza tym kraksa z cięższym rowerkiem mogłaby zakończyć się większymi obrażeniami u malucha. Rowerek na trzech kołach powinien być kolorowy, tak aby zachęcić dziecko do zabawy na nim. Dobrze, jeżeli posiada niewielką sakiewkę lub kuferek, do którego można będzie chować skarby.

Rekomendowane artykuły