Podstawowe zasady układania kostek Rubika i kostki typu Mirror

Nie wiedząc, jak spożytkować pokłady wolnego czasu, warto zdecydować się na zakup kostki Rubika lub też innej łamigłówki logicznej w odmiennych wariantach. Na rynku można znaleźć obecnie bardzo wiele rozmaitych modyfikacji najpopularniejszej kostki, która została wynaleziona już w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Dziś tradycyjne kostki nierzadko ulegają znacznemu przeobrażeniu, jednak nadal dostarczają kreatywnej rozrywki na długie godziny.

Rodzaje kostek logicznych
Wśród najczęściej sprzedawanych kostek logicznych można wymienić między innymi: klasyczną kostkę Rubika, łamigłówkę znaną pod nazwą Snake, Pyraminx, Megaminx, tęczowy kubek, a także kostkę typu Mirror. Wszystkie z nich polegają na ułożeniu ścian w konkretny sposób. W grze z udziałem tradycyjnej kostki chodzi przede wszystkim o ułożenie sześciu ścian w identycznych barwach. Snake to łamigłówka pozwalająca na stworzenie konkretnych kształtów i figur geometrycznych. Pyraminx to odmiana klasycznej kostki Rubika o formie piramidy, podczas gdy Megaminx składa się z dwunastu ścianek, które należy ułożyć według tej samej zasady, co ścianki kostki Rubika.

Układanie kostki typu Mirror
Kostka Mirror różni się od typowej kostki Rubika. Gra z udziałem tej zabawki polega bowiem na przywróceniu jej formy sześcianu, co oznacza, że występuje ona w nieregularnych kształtach. Nazwa pochodzi natomiast od pól kostki, które pokryte są lustrzaną farbą lub też specjalnymi naklejkami.

Rekomendowane artykuły