Rozwijające zabawki dla dzieci i młodzieży

Każdemu rodzicowi zależy na tym, żeby zabawki, które kupuje dziecku były dla niego nie tylko atrakcyjne, ale także pożyteczne. Na szczęście na rynku dostępnych jest bardzo wiele zabawek i gier edukacyjnych, oraz pomagających w szeroko pojętym rozwoju- zarówno dla maluchów, jak i dla starszych dzieci i młodzieży.
Zabawki te mogą rozwijać i sprawność fizyczną (rolki, hulajnoga, rower) i sprawność intelektualną, oraz wyobraźnię (gry strategiczne, gry planszowe, szachy, puzzle, kostka rubika).

Przykładowa zabawka wspomagająca rozwój: speedcube 

Speedcube to jedna z cieszących się dobrą renomą zabawek rozwojowych. Co to takiego? To znana z dawnych lat kostka rubika, oraz jej różnorakie, współczesne modyfikacje. Na czym polegają te modyfikacje? Dzisiejsze kostki speedcube mają na przykład wiele różnych kształtów: mogą mieć formę wielościanów, kuli, walców.
To jednak nie jedyna zmiana. Nowoczesne bryły do układania mają też nie tylko różnokolorowe, lecz także na przykład pokryte wzorami ściany. Dzięki temu układanie ich jest trudniejsze i staje się większym wyzwaniem.

Speedcubing- dla kogo? 

Układanie przestrzennych figur to uniwersalna rozrywka- dobra zarówno dla dzieci, dla nastolatków, jak i dla dorosłych. Niektórych potrafi wciągnąć tak bardzo, że przemienia się w prawdziwą pasję. Już od lat odbywają się specjalne zawody w układaniu różnego rodzaju figur na czas i na różne sposoby: przy użyciu tylko jednej ręki, z zamkniętymi oczami, albo… przy użyciu stóp!

Rekomendowane artykuły