Smoczki do butelek

Dziecko zwłaszcza w pierwszych dniach swojego życia, ma niewykształcony układ trawienny. Z powodu niewykształconego układu trawiennego maluszek może mieć problemy z brzuszkiem. Do głównych problemów z brzuszkiem noworodka można zaliczyć: ulewanie, biegunki, zatwardzenie, reakcje alergiczne oraz kolki. Z ostatnim problemem, czyli z kolkami najczęściej borykają się dzieci i ich rodzice, a czasem wystarczy postawić na dobre smoczki do butelek.

Kolka niemowlęca objawia się jako napadowy płacz, którego mimo usilnych prób rodziców nie da się ukoić. Podczas ataku kolki, dziecko zaczyna bardzo płakać, prężyć się i gwałtownie podkurczać nóżki, a brzuszek dziecka jest powiększony i może być twardy. Kolka powstaje kiedy dziecko „nałyka się” podczas karmienia powietrza. Pęcherzyki powietrza zatrzymują się w jelitach maluszka. Częściej problem kolek dotyka dzieci karmione mlekiem modyfikowanym, rzadziej kolki zdarzają się u dzieci karmionych piersią. Kolka u niemowlaczka pojawia się nagle i niespodziewanie. Atak kolki może trwać od kilku minut do nawet kilku godzin.

Na rynku powstało wiele medykamentów, które jak twierdzą „eksperci” z reklamy uśmierzy ból maleństwa i zlikwiduje problem kolki niemowlęcej. Jednak jak to mówią lepiej zapobiegać niż leczyć. Poza cudownymi medykamentami na rynku mamy także dostępnych szereg akcesoriów dla dzieci, które mają zapobiegać powstawaniu kolki u niemowląt. Jednym z nich są smoczki do butelek. By zapobiec kolkom warto zmieć smoczki do butelek na smoczki przypominające pierś matki. Szerszy smoczek do butelki zbliżony kształtem do piersi sprawia, że podczas karmienia piersią dziecko nie łyka wraz z pokarmem powietrza.

Rekomendowane artykuły