Zabawy na świetlicach – gry planszowe i ultra plastelina

Dzieci w przedszkolach i pozostające po szkole na świetlicach często mają do dyspozycji wiele zabawek i gier planszowych. Rozwiązanie to jest dobre i przemyślane ze strony wychowawców – dzieci mają zajęcie i każdego dnia mogą bawić się czymś innym, ponadto wiele zabawek ma dużą wartość edukacyjną, co wspomaga rozwój u dziecka. Niektóre zabawki, wykorzystywane w dużych grupach dzieci, są całkowitą nowością na rynku, zaawansowaną technologicznie w dużym stopniu. Należą do nich ultra plastelina, piasek kinetyczny i nowoczesne gry planszowe.

Na rynku wciąż pojawiają się nowe, rozwinięte technologicznie gry planszowe. Choć do wielu świetlic trafiają one dopiero po kilku bądź kilkunastu latach, co zamożniejsze szkoły starają się dostarczać swoim podopiecznym nowe zabawki i akcesoria. Podczas zabawy w dużych grupach dzieci sprawdzą się gry takie jak Chrono Bomb czy Ręka mnie nęka od firmy Epee. Warto jednak pamiętać, że dzieci powinny być zawsze pod bezpośrednią opieką wychowawcy.

Jeżeli chodzi o zabawy rozwijające kreatywność u dzieci, dobrze sprawdzają się ultra plastelina i piasek kinetyczny. Oba mogą być wykorzystywane wielokrotnie, o ile będzie zachowany porządek, a kolory nie będą mieszane. Co prawda piasek kinetyczny lepiej nadaje się do wielokrotnego użycia od plasteliny, wciąż jednak jest ona lepsza od standardowej plasteliny, która zużywa się już po jednym użyciu i nie nadaje do późniejszej zabawy.

Rekomendowane artykuły